Новости

Порядок отримання житлової субсидії у 2015 році


Нові правила отримання житлової субсидії у 2015 році 

Хто має право на субсидію

У 2015 році відмінені обмеження відносно майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій окрім здійснення єдино разової дорогої покупки на суму 50 000 гривень. Право на отримання житлової субсидії мають сім’ї, у яких середньомісячні видатки на оплату послуг ЖКГ перевищують 15% їх доходів. Але при цьому, враховується не повна сума послуг ЖКГ, а тільки вартість послуг в рамках соціальної норми. Все, що більше норми, потрібно оплачувати за повним тарифом.

Де отримати документи для оформлення житлової субсидії

Кожна родина одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв в квітні та жовтні 2015 року отримає спрощенні форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії зі сплати комунальних послуг.

Куди звернутися для отримання житлової субсидії у 2015 році

З питанням призначення житлової субсидії необхідно звернутися в управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Документи на призначення субсидії з оплати комунальних послуг можуть бути направлені в місцеве управління праці та соціального захисту населення поштою.

В сільській місцевості прийом заяв з необхідними документами для призначення житлових субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських та селищних рад.

Кому призначається житлова субсидія

Субсидія призначається одному із членів домоволодіння, який зареєстрований  в житловому приміщенні та на якого відкритий особовий рахунок зі сплати житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та нормативів користування послугами. Так, соціальна норма житла – 13,65 кв. м на одну особу + 35,22 кв. м на сім’ю; соціальні норми на сім’ю з двох осіб: 62,52 кв. м житла, 130 кВТ/ч електроенергії за місяць та 1, 6 куб.м гарячої води на одну особу.

Отримання житлової субсидії різними категоріями населення

Безробітні зможуть отримати субсидію після подачі заяви та декларації з відсутністю доходів (без довідки з Центру зайнятості).

Для обчислення доходу непрацюючих громадян, яким призначено пенсію вперше або якщо вони залишили роботу в період, за який враховуються доходи, і не мають інших доходів, крім пенсії та доходів від особистого селянського господарства, в сукупному доході на розсуд пенсіонера враховується дохід за зазначений період або розмір призначеної щомісячної пенсії.

Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги і мають право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) (осіб, які фактично проживають), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Строки отримання житлової субсидії

Починаючи з 2015 року житлова субсидія вводиться на 12 місяців. Після закінчення строку отримання субсидії органи соціального захисту населення будуть здійснювати розрахунок субсидії на наступний період автоматично, письмово повідомляючи громадян про продовження дії житлової субсидії на наступний період.

Наслідки неправильного заповнення документів для отримання житлової субсидії

Якщо були подані неповні або недостовірні відомості про доходи та видатки зареєстрованих в житловому приміщенні осіб, може бути відмовлено в призначенні житлової субсидії або припинено її надання, а заявник буде зобов’язаний повернути перераховану (виплачену) суму субсидії в подвійному розмірі.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії у 2015 році, заявник зобов’язується в місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

Як правильно заповнити декларацію про доходи і витрати осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії   

Документи, необхідні для призначення субсидії з 1 травня:

1. Заява.

2. Декларація про доходи та витрати.

3. Для орендарів житла – договір найму.

4. Для сімей, які мешкають у приватному секторі – довідка про склад сім’ї, оскільки ця інформація є лише в домовій книзі, яка знаходиться у власника. (Для мешканців багатоквартирних будинків така довідка не потрібна).

5. Якщо ви декларуєте доходи не за календарний рік, а за 6 місяців до моменту звернення (людині надається можливість вибору), тоді потрібно надавати довідки про доходи за 6 місяців. Якщо ви декларуєте доходи за календарний рік (12 місяців) довідки про доходи надавати не потрібно.

Примітка. Вимагати додаткові довідки органам соціального захисту забороняється, але вони перевірятимуть відповідність задекларованих даних про доходи, звертаючись до Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду та інших державних органів. Тому, якщо ви не зберігаєте «корінці» зарплат, візьміть перед оформленням декларації довідку про доходи за 2014 календарний рік або за 6 місяців перед місяцем звернення за призначенням субсидії.

У заяві є графа, де слід вказати, чи потрібно розглядати питання призначення субсидії комісією. До комісії слід звертатися в таких випадках: Пенсіонер (родина пенсіонерів) хоче отримати субсидію на площу понад соціальну норму; Особовий рахунок відкритий на особу, яка не зареєстрована; Родина здійснила покупку (придбала послуги) на суму понад 50 000 гривень, але зараз перебуває в складних обставинах – в окремих випадках комісія може вирішити питання про субсидію, незважаючи на обмеження.

Вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.  

Вказуються всі види доходів осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, у тому числі, від розміщення депозитів, здачі майна в оренду.

Заповнюються відомості про всі види доходів за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди):   заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо.  

Доходи вказуються без урахування податку з доходів фізичних осіб із зазначенням установи, організації, підприємства, де отримується дохід.

 Інформація про витрати на придбання майна, товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 000 гривень, які здійснені протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії.   Вказується інформація про одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 000 гривень.  

Важливо правильно вказати доходи, бо якщо ви їх приховали, і це з'ясують органи праці та соціального захисту населення, то, відповідно до нових правил, вас зобов'яжуть повернути призначену субсидію в подвійному розмірі. Враховуються всі види доходів за винятком податку на доходи фізичних осіб, а саме:

-              заробітна плата;

-              пенсія;

-              види соціальних допомог;

-              стипендія;

-              грошове забезпечення;

-              аліменти;

-              виплати відповідно до цивільно-правового договору доходи від підприємницької діяльності, здачі майна, земельного паю в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції; дивіденди, відсотки від призначення депозитів.

Враховуються доходи лише того, хто зареєстрований у житловому приміщенні.

Пільга «діти війни», як і всі інші пільги, залишається. Тобто спочатку розраховується пільга, а після призначення пільги розраховується субсидія.

Важливе при заповнені декларації

Якщо є депозит, ці доходи теж слід вказувати в декларації. Потрібно взяти довідку в банку і точно вказати доходи за депозитом.

В поясненнях Міністерства соціальної політики, звучало визначення «чистий дохід». Але якщо брати Постанову КМУ щодо призначення субсидій, то ми бачимо, що це – нарахована заробітна плата мінус податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Отже, єдиний соціальний внесок (ЄСВ) та військовий збір враховуються в доходи, тобто в декларації треба вказувати доходи лише за винятком ПДФО.

Обмеження щодо призначення субсидії: це покупка товарів і послуг на суму від 50 тис грн. Йдеться про покупку товару протягом 12 місяців перед місяцем звернення. Тобто, якщо за призначенням субсидії людина звертається у травні, то це з квітня минулого року по квітень 2015 року. –

Одноразову допомогу при народженні дитини потрібно вказувати в декларації, тому що вказуються всі доходи.

Щомісячна допомога на дитину, на відміну від одноразової, враховується при призначенні субсидії. Щомісячна сума допомоги вказується за той місяць, в якому вона була нарахована (навіть якщо виплачена пізніше). Необхідно вказувати всі види соціальних допомог, які отримує родина, і через яке саме управління праці та соціального захисту населення.

Субсидія призначається лише в тому випадку, якщо в житловому приміщенні зареєстровані громадяни. Якщо ніхто не зареєстрований, субсидія не призначається.

 

top